időpont 2022. május 13.
14.00 – 18.00 óra
helyszín Zöld Kakas Líceum Szg.
1091 Budapest, Hurok u. 11.
nyitó ének Farkas Fanni
közreműködők
Prof. Dr. Gyarmathy Éva
klinikai szakpszichológus (MTA; AVKF, Atipikus Fejlődés Módszertani Központ)
Eckhardt Péter
tulajdonos-ügyvezető (Intersoft-Hungary Kft.)
Balogh Bea, Farkas Bea, Valyon Judit
projektszervező (Zöld Kakas Líceum Szg.)
moderátor
Braun József
kuratóriumi elnök (MH Líceum Alapítvány)
A konferencián a részvétel díjmentes.
A konferenciához on-line is lehet csatlakozni
zoom
https://us06web.zoom.us/j/82281519143?pwd=UVlFdFNHMFdGc1NYRW9PMzRZcHJxZz09
Passcode: 571358
Webinar ID: 822 8151 9143
youtube https://youtu.be/FhUcrgA9K9k
Szervezők AME KiFi tagozat
MH Líceum Alapítvány
Információ zoldkakas@zoldkakas.hu telefon: +36 1 280 8114
Két szempontból is aktuális a „releváns tudás” problémakörével foglalkozni ma:
az egyik a körülöttünk szédítő iramban változó technológiai-gazdasági-társadalmi környezet változó „tudás- és képesség-igénye”,
a másik a gyorsuló generációs váltásokban (is) érzékelhető különös képességek, különös viszonyok a világhoz, különös életérzések érvényesülés-keresése.
Mind a két esetben égetően merül fel a kérdés
hogyan lehetséges az oktatással/képzéssel/önfejlesztéssel lépést tartani a változó igényekkel illetve
hogyan lehetséges az említett különösségekben rejlő potenciálokat felismerni, azoknak érvényesülési „teret” biztosítani?
Prof. Dr. Gyarmathy Éva szakterületéhez tartozik mind a két aspektus figyelemmel követése. Ő – többek között – az info-kommunikációs társadalom kontextusában értelmezi az újabb generációk atipikus neurológiai fejlődési illetve viselkedési sajátosságait.
Eckhardt Péter mintegy négy évtizede benne él a hazai és nemzetközi informatikai „forradalomban” innovátorként, vállalkozóként, tanácsadóként. Nem túlzás azt mondani, hogy számára személyesen is létfontosságú, hogy mi módon küzd meg a naponta változó kihívásokkal. De az is létfontosságú a számára, hogy milyen tudású/képességű munkatársakat választ/nevel/cserél. Általa létrehozott I+K+F projektek között megtalálhatóak a mesterséges intelligenciával (MI), kognitív-info-kommunikációs (COGINFO) rendszerek kifejlesztése is.
Balogh Bea, Farkas Bea, Valyon Judit mint a Zöld Kakas munkatársai több, mint fél évtizede dolgoznak különös képeségű és/vagy hajtóerejű gyerekekkel – atipikus tehetségekkel. Naponta szembesülnek az atipikus tehetségek sajátos figyelem-igényeivel és naponta csodálkoznak rá különös adottságaikra, képességeikre. És merülnek bele az atipikus tehetségek jelentette kihívásokra válaszul kezdeményezett innovációkba.